Velikonoční akce – Hodonín

Velikonoční akce – Hodonín

O letošních velikonočních prázdninách 18.4.–22.4.2019 se vypravíme do Jihomoravského kraje, na hranice mezi Moravou a Slovenskem. Bydlet budeme v rodném městě prvního Československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka v Hodoníně, odkud budeme podnikat výlety do okolí.
Společně s námi pojedou i Rysové z Dobřichovic

Čeká nás hrkání po (dědině), s našimi hostiteli (místními skauty) projdeme malou obcí Lužice – Těšické búdy a vyzkoušíme si starodávný velikonoční zvyk, kdy místo zvonů které v době velikonočních svátků podle legendy odlétají do Říma, prochází děti všechny domy a v určitých časech řehtají, hrkají a dělají velký rámus.
Dále nás čeká prohlídka Starého kvartýru, prohlídka Těšických búd s povídáním o vinařství. Těšit se můžete také na projížďku na pramicích po zámecké Dyji a po Baťově kanále, kde je spousty zdymadel a krásných přístavů, Lednický zámekMinaretJanův hrad, prohlídku skanzenu Strážnice. Samozřejmě nezapomeneme na velikonoční program, čekají nás malé dílničky barvení vajíček, pletení malých pomlázek a jedné velké pomlázky 3-4m dlouhé které se na jižní Moravě říká kocar, těšte se, bude to super!

Cena akce je stanovena na 1 200,-Kč na osobu – poplatek je nutné zaplatit do 5.4.2019 na účet střediska vedený u FIO banky číslo účtu: 2701395366 kód banky: 2010, do zprávy pro příjemce napište velikonoce a vaše příjmení.
Zaplatit lze také hotově svému vedoucímu do stejného data.

Sejdeme se ve čtvrtek 18.4. ve 11:20 na nádraží v Řevnicích.

S sebou: kroj (zabalený v batohu), krojové triko (to si vezměte na sebe spolu s krojovým šátkem), jídlo a pití na cestu a večer (do Hodonína je cesta dlouhá a večeře je z vlastních zásob), dostatek oblečení na všechny naše aktivity – nezapomeňte že budeme jezdit na vodě, takže věci a boty na vodu spolu s náhradním oblečením je nutnost, (připomínám, že boty na vodu musí pevně držet na noze). Vesty, pádla a lodě dovezeme do Hodonína centrálně, přilbu si brát nemusíte.
Déle si vezměte hygienické potřeby, spodní prádlo, ponožky, ručník (stačí malý), plavky (v případě špatného počasí půjdeme do bazénu), povinné věci, zavírací nůž, šátek na hry, spacák a karimatku, převlečení na spaní, pořádné boty, bačkory, pláštěnku, batůžek na celodenní výlety, krabičku na svačinu, láhev na pití, ešus, lžíci, hrneček, baterku, kopii kartičky zdravotní pojišťovny, mašle na pomlázku a členskou průkazku (pokud jí už máte).

Co nebudete mít na sobě, si úhledně zabalte do jednoho batohu, který unesete, nepojedeme jen vlakem, půjdeme také kousek pěšky a každý si svůj batoh do klubovny ponese sám.

Pokud máte nějakou hru, kterou lze hrát ve vlaku, tak jí přibalte s sebou.

Předpokládaný návrat je v pondělí 22.4. v 17.56 na nádraží v Řevnicích.

Zip, Věšák, Šimon, Anička, Majda, Klárka a Aďa

 

Akce je jen pro přihlášené, přihlásit se můžete do 5.4.2019 po tomto datu se lze přihlásit už pouze jako náhradník. Přihlášku dostanete na schůzce, případně si jí můžete stáhnout zde:

přihláška na velikonoční akci – Hodonín 2019